Компанія SpaceX вжила заходів, щоб не дозволити українським військовим використовувати її супутниковий інтернет-сервіс Starlink для керування дронами, заявила 8 лютого президентка SpaceX Гвінн Шотвелл.
Супутниковий інтернет-сервіс Starlink від SpaceX, який надав українським військовим широкосмуговий зв’язок для захисту від російської армії, «ніколи не був призначений для використання у вигляді зброї», – заявила Гвінн Шотвелл, яку цитує агенція Reuters. – «Однак українці використали Starlink таким чином, який був ненавмисним і це не було частиною жодної угоди»
Спілкуючись пізніше з журналістами, Шотвелл посилалася на повідомлення про те, що українські військові використовували сервіс Starlink для керування безпілотниками.
«Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити їх здатність робити це. І ми виконали це», – сказала вона, маючи на увазі використання Starlink для дронів.
Водночас Шотвелл відмовилася повідомити, яких заходів вжила SpaceX.
За її словами, використання Starlink для безпілотників виходить за рамки угоди, яку SpaceX має з українським урядом – контракт призначений для гуманітарних цілей, таких як надання широкосмугового Інтернету лікарням, банкам і сім’ям, які постраждали від російського вторгнення.
В Україні систему Starlink активно використовують військові, окрім комунікації та отримання розвідданих, також для управління безпілотниками. Україна ефективно використовує безпілотну авіацію для виявлення позицій противника, наведення вогню на великі відстані та скидання бомб.
Читайте також: Топ-5 винаходів українських військових у війні проти Росії
У вересні минулого року компанія Ілона Маска SpaceX заявила, що не може продовжити фінансування роботи терміналів і звернулася до оборонного відомства США з проханням узяти на себе ці витрати. Невдовзі після цього власник SpaceX Ілон Маск сказав, що Starlink продовжать роботу в Україні незалежно від того, чи Пентагон платитиме за це.
…