У МінТОТ назвали умови відновлення водопостачання Криму – ЗМІ

Україна може почати переговори щодо відновлення водопостачання Криму після визнання Росією факту окупації півострова, заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юрій Гримчак заявив в ефірі телеканалу Еспресо.

«Можу сказати офіційно. Перше, Російська Федерація як країна-окупант в Криму, як країна-агресор, не зверталася до України офіційно з питань подання води. Друге, якщо є таке бажання, то спочатку треба звернутися до України і визнати факт окупації Криму. Без цього, взагалі, нема про що розмовляти», – пояснив Гримчак.

Тільки після виконання Москвою цих двох умов, зазначив чиновник, можна міркувати, «у скільки їм обійдеться ця вода».

При цьому відповідальність за ситуацію в Армянську, а також за повне знищення зеленого трав’яного покриття у степовому Криму та інші техногенні катастрофи несе виключно Кремль, переконаний Гримчак.

Читайте також: Через хімічні викиди в Криму окупанти вивезли своїх дітей – Бабін

Фактична влада Криму заявляє, що причиною викидів шкідливої речовини на півночі півострова є випаровування вмісту кислотонакопичувача, використовуваного підприємством «Кримський титан».

Водночас у Міноборони України наполягають, що викид хімічних речовин на території анексованого Криму стався через військових Збройних сил Росії, які на тренуваннях обстріляли відстійники відходів титанового й содового заводів.

Жителі кримського міста Армянська продовжують скаржитися на погіршення самопочуття, їдкий запах у повітрі, першіння в горлі, особливо у вечірній час.

4 вересня фактична влада Криму оголосила, що концентрація шкідливих речовин у повітрі на півночі півострова перевищила допустиму норму, у зв’язку з цим на два тижні зупинили роботу заводу «Кримський титан». Крім того, почалася евакуація дітей з Армянська в санаторії Криму.

leave a reply:

Discover more from REPOSTUS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading