Порошенко на зустрічі з екзархами: Київ вийшов на фінішну пряму в питанні отримання автокефалії

Україна вийшла на фінішну пряму в питанні отримання автокефалії православної церкви, заявив президент Петро Порошенко під час зустрічі з екзархами Константинопольського патріархату. 

“Ми спільно, особливо в останні три роки, пройшли цей шлях, і в рамках цього шляху зараз уже можемо сказати, що вийшли на фінішну пряму”, – сказав глава держави, зазначивши, що встановлення єдиної помісної православної церкви в Україні має стати символом возз’єднання країни і миру. 

Зі свого боку, екзарх в Україні архієпископ Памфілійський Данило підтвердив, що представники Константинопольського патріархату продовжать роботу над процесом надання автокефалії Українській православній церкві.

“Нам треба, безумовно, працювати над цим питанням, і дозвольте не погодитися з певними засобами масової інформації, що ми приїхали сюди не для того, щоб розділити Українське православ’я, а навпаки – зробити ще більше кроків, щоб принести бажане об’єднання Української православної церкви”, – зазначив він.

Також він додав, що екзархи готові до співпраці з Українською православною церквою Київського патріархату.

“Безумовно, готові до діалогу і співпраці з Українською православною церквою в лоні Російської православної церкви, а також з Українською автокефальною православною церквою. Ми не маємо жодних упереджень, щоб зустрічатися з представниками різних релігійних організацій, дізнатися їхню думку та конструктивно з ними співпрацювати”, – зазначив архієпископ.

Під час зустрічі екзархи вручили Порошенку офіційне звернення Вселенського патріарха Варфоломія про рішення Священного синоду призначити своїми екзархами в Україні архієпископа Памфілійського Данила зі США та єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

“Ще раз можу повторити, що церква відокремлена від держави, має бути, особливо від держави іноземної”, – зазначив президент Порошенко, пояснивши, що вплив іноземної держави, якого зазнає Україна сьогодні, підтверджує правильність дій у питанні надання Українській православній церкві автокефалії. 

leave a reply:

Discover more from REPOSTUS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading