МОЗ направить на лікування за кордон 21 українця

Найближчим часом 16 дорослих і п’ятеро дітей відправляться на лікування у закордонні клініки. Про це повідомили у міністерстві охорони здоров’я.

«Це стало можливим завдяки рішенню Уряду, який  дозволив використати залишки коштів, що утворилися на рахунках закордонних клінік. Зміни до постанови, ухвалені Кабміном, вступили в дію у суботу, 27 жовтня, а вже в понеділок, 29 жовтня, комісія МОЗ України прийняла рішення про направлення на лікування за кордон 21 людину», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, МОЗ повідомило про прийняте рішення родичів пацієнтів, які протягом тривалого часу пікетують Міністерство охорони здоров’я через нестачу державного фінансування для програми лікування за кордоном. У результаті досягнуто домовленості про припинення пікету.

Загальна вартість лікування 21 пацієнта складає близько 65,5 млн грн. Загалом цього року на лікування за кордон уже направлено 198 пацієнтів на загальну суму близько 556,5 млн грн, зазначили у міністерстві.

За інформацією МОЗ, станом на 11 жовтня на рахунках зарубіжних клінік лишалось близько 70,2 млн гривень.

Через нестачу коштів для реалізації державної програми «Лікування за кордоном» у вересні біля Ради протестували кілька десятків активістів «Руху за трансплантологію», родичі тяжкохворих та онкохворі українці.

leave a reply:

Discover more from REPOSTUS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading