Бойовики на Донбасі здійснили два обстріли зранку 29 березня – Міноборони

У зоні бойових дій на Донбасі в першій половині доби 29 березня немає втрат серед українських військових, повідомляє Міністерство оборони України.

«Від початку поточної доби, 29 березня, за наявною станом на 12:00 інформацією, російсько-окупаційні війська двічі порушили режим тиші на лінії бойового зіткнення. О 08:35 ворог розпочав обстріл наших захисників селища Березове. Від Докучаєвська окупанти застосували автоматичні станкові гранатомети та великокаліберні кулемети. Після 09:45 протягом півгодини з напрямку від села Калинівка російсько-окупаційні війська випустили 7 мін 82-го калібру по наших оборонцях смт Луганське», – ідеться в повідомленні.

В угрупованні «ЛНР» немає повідомлень про бойові дії впродовж поточної доби.

В угрупованні «ДНР» звинуватили українських військових в обстрілах 28 і 29 березня, внаслідок яких є пошкодження житлових будинків на західній околиці окупованого Донецька. Також бойовики покладають на ЗСУ відповідальність за загибель жінки 1931 року народження в селищі Старомихайлівка.

 

На лінії фронту теоретично чинне чергове перемир’я, що, як і попередні, було проголошене як всеосяжне, безумовне, стале і безстрокове. Та, як і всі попередні, воно було порушене майже відразу після заявленого початку і відтоді порушується постійно. А останніми днями інтенсивність порушень значно зросла.

Припинення вогню й раніше не раз проголошувалися як «безстрокові і сталі», але порушувалися практично відразу. При цьому сторони заперечують свою вину в цих порушеннях і звинувачують противників у провокаціях.

Унаслідок російської гібридної агресії на сході України з квітня 2014 року, за останніми оприлюдненими оцінками ООН станом іще на 31 жовтня 2019 року, загинули від 13 тисяч до 13 тисяч 200 людей, із яких було щонайменше 3 тисячі 354 цивільних, приблизно 4 тисячі 100 українських бійців і приблизно 5 тисяч 650 членів російських гібридних збройних формувань. За цими ж даними, за цей час російської агресії також були поранені від 29 тисяч до 31 тисячі людей: приблизно від 7 тисяч до 9 тисяч цивільних, від 9 тисяч 500 до 10 тисяч 500 українських бійців і від 12 тисяч 500 до 13 тисяч 500 членів російських гібридних збройних формувань.

leave a reply: